MÚDROSTI O ZBRANIACH

Niektorí majú zbrane ako hobby alebo až životnú lásku (😜), iní ako pracovný nástroj, ďalší sú k nim ľahostajní a posledná skupina k nim pociťuje strach alebo odpor. Zozbierali sme pár výrokov, ktoré podľa nás stoja za zamyslenie a možno povedú ak nie k zmene, tak aspoň k zmierneniu postoja poslednej skupiny ľudí k zbraniam a pochopeniu tých prvých menovaných.

Zbraň nie je démon, nemá vlastnú vôľu. Je ako oheň – vie pomôcť ale aj ublížiť. Zbraní ako takých, sa netreba báť. Strach treba mať z ľudí, ktorí zbrane používajú tým zlým spôsobom a pokiaľ takí budú existovať, bude dobré, aby boli zbrane v rukách aj tých dobrých.

Zatiaľ bohužiaľ nežijeme v ideálnom svete. To, čo sme si mysleli, že už ľudstvo dávno prekonalo a poučilo sa z hrôz svetových vojen, máme zrazu tu za humnami. Želajme si, aby to tam aj skončilo a odporcovia zbraní mali naozaj pravdu a tí ktorí zbrane majú, ich nosili celý čas úplne zbytočne. Nech si ich všetci môžme užívať len ako prostriedok zábavy a odreagovania sa v bezpečnom prostredí 😎✌️☮